X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

OpenSearch Nedir? Avantajları Nelerdir?

AnasayfaYazılarSEOOpenSearch Nedir? Avantajları Neler...

OpenSearchApache 2.0 lisanslı Elasticsearch 7.10.2 ve Kibana 7.10.2’den türetilmiş açık kaynaklı bir arama ve analiz paketidir. Bu teknoloji, işletmelerin büyük miktarda veriyi ölçekli olarak depolamasına, aramasına ve analiz etmesine yardımcı olur Web sitesi aramakurumsal aramaiş zekası ve büyük veri analizi gibi çeşitli kullanım durumları için geçerlidir1.

OpenSearch, Amazon Web Services (AWS) tarafından desteklenmekte ve Apache 2.0 lisansı altında sağlanmaktadır. Bu projenin temeli, Amazon altyapısı üzerinde OpenSearch’ün yönetilen bir sürümünü sağlayan Amazon OpenSearch hizmeti dir.

OpenSearch’un bazı temel özellikleri şunlardır:

  1. Ölçeklenebilirlik: Yatay olarak ölçeklendirilecek şekilde tasarlanmıştır ve büyük hacimli veri ve kullanıcı taleplerini kolaylıkla ele alır.
  2. Gerçek Zamanlı Analitik: Veri akışlarından eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde etmek için gerçek zamanlı veri alımı ve analizi desteği sunar.
  3. Güvenlik: Rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC), şifreleme ve denetim gibi güçlü güvenlik özellikleri içerir.
  4. Görselleştirme: Yerleşik görselleştirme araçları ile verileri etkili bir şekilde görselleştirmek için etkileşimli gösterge tabloları ve raporlar oluşturabilirsiniz1.

OpenSearch, işletmelerin büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına uygun bir arama ve analiz çözümü sunar Açık kaynak API’leri ile uyumludur, bu da mevcut araç ve uygulamaların hizmetle sorunsuz bir şekilde çalışabileceği anlamına gelir.


Top